Obec Hontianske Nemce informuje

 •   Napúšťanie bazénov z obecného vodovodu - upozornenie

  S príchodom letného obdobia, v súvislosti s napúšťaním bazénov pitnou vodou z obecného vodovodu, dochádza často k nárazovým prietokom a k zvýšenému prúdeniu vody v potrubí obecného vodovodu oproti bežnej prevádzke. Tento stav môže spôsobiť dočasné zhoršenie senzorických vlastností pitnej vody ( zmena farby, mierny zákal a pod.).
  V snahe vyhnúť sa podobným prevádzkovým problémom a v záujme zabezpečenia požadovanej kvality pitnej vody Obec Hontianske Nemce upozorňuje svojich odberateľov vody, že napúšťanie bazénu je z pohľadu prevádzkovania verejného vodovodu mimoriadnym odberom.  Verejný obecný vodovod nie je  primárne  určený pre dodávku vody do bazénov. 
  Dodávky vody z verejného vodovodu je odberateľ  oprávnený odoberať vodu v prvom rade pre potreby domácnosti. •   aplikácia - ODKAZ PRE STAROSTU

  Vážení spoluobčania,
  na našej web stránke sme vytvorili odkaz na aplikácia „ODKAZ PRE STAROSTU“, ktorá Vám ponúka priestor pre nahlásenie problémov vo Vašom okolí. Po nahlásení podnetu ho môžete sledovať v akom je stave – riešený resp. vyriešený. 

  Uvedenú aplikáciu budeme používať aj na zasielanie oznamov, ktoré sa týkajú našej obce.  

  Aplikácia je dostupná aj pre mobilné telefóny. V prílohe odkaz na inštaláciu v mobilnom telefóne s operačným systémom android.
  Priložené súbory:

 •   Medveď - upozornenie

  Obecný úrad upozorňuje občanov na nebezpečie stretnutia s medveďom. Dňa 12.6.2020 bol videný za Selami pod hájom smerom na vinice.


 •   Naša rodáčka Viki Matušovová získala prestížne ocenenie

  Naša rodáčka Viki Matušovová získala prestížne ocenenie Ceny Musical - opereta a stala sa celkovou víťazkou v kategórii "Muzikálová herečka" roku 2018 v Českej republike.

  Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v jej tvorivej práci.  http://www.musical-opereta.cz/ceny-magazinu-musical-opereta-za-rok-2018-znaji-sve-viteze/ •   Oznámenie o určení miesta a času preberania odpadu prineseného do dvora pri dielňach OÚ.

  Obecný úrad Hontianske Nemce, oznamuje
  určenie miesta a času  preberania  odpadu prineseného do dvora pri dielňach OÚ.
  Preberanie odpadu prineseného do dvora pri dielňach OU je v pracovných dňoch:

  P,U,Š,P:   6:00 – 14:00 
  Streda :    6:00 – 18:00
  Sobota:  10:00 – 12:00 (na telefónom čísle uvedenom na
  bráne pri obecných dielňach).

  Odpad je potrebné priniesť len v určené dni a hodiny.

  V prípade uloženia odpadu mimo určených dní a hodín za dvorom dielní OÚ

  bude občan nasnímaný kamerovým systémom a následne pokutovaný.Hontianske Nemce spravodajstvo

Covid-19

Ako sa chrániť pred koronavírusomČastejšie si umývajte ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu. Zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate, vreckovkou či rukávom alebo ohnutým lakťom. Nepoužívajte dlane rúk. Vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi,...
Čítať celý článok...